KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomogą msze św. roratnie od poniedziałku do piątku oprócz środy i soboty o godz.18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00.

Dzieci prosimy o przygotowanie tradycyjnych lampionów oraz o udział w małej procesji od bocznego ołtarza. W imieniu pań naszego parafialnego Zespołu charytatywnego i własnym serdeczne podziękowania za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na świąteczne upominki dla dzieci z rodzin ubogich i samotnych Bóg Zapłać!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek objazd chorych od godz. 8.00, których zgłaszamy w zakrystii, telefonicznie i biurze parafialnym. Spowiedź dzieci i młodzieży w piątek od godz. 15.00. W tym dniu roraty o godz. 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą św. wieczorowa o 17. 30 nabożeństwo I soboty połączone z różańcem  Biuro parafialne w tym dniu nieczynne udajemy się do Kalisza na urocz. święceń kapłańskich naszego Diakona Damiana Janickiego na godz. 11.00

Za tydzień w drugą niedziele adwentu 4 grudnia, o godz 12.00 uroczystość Prymicji ks Damiana ,który odprawi I mszę sw. i udzieli błogosławieństwa  zapraszamy wszystkich parafian i Gości.

W przyszłą niedzielę przypada tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na pomoc naszym rodakom na wschodzie. ( Białoruś i Ukraina). Proszę niech tym razem przeprowadzą tę zbiórkę Panie z Żywego Różańca. ale  w 3 niedz Adwentu wyjątkowo z uwagi na Prymicje. Dziś o 16.00 zebranie pielgrzymkowe w Stylowej- zaliczka

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w biurze parafialnym. Pojawił się nowy numer Przewodnika, są jeszcze Opiekuny. Opłatki nabywamy u pana kościelnego Hieronima Bednarza w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom  szczęść Boże