KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „Dobrego Pasterza”

Niedzielą dzisiejszą zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Wspierajmy modlitwą i ofiarą dzieło powołań, szczególnie nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu.

Dziś dzień pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Otoczmy modlitwą 24 dzieci i ich rodziców w tym ważnym dla nich wydarzeniu. Przypominamy o zmienionym porządku liturgicznym. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00 z udziałem dzieci I komunijnych i Msza wieczorowa dziś wyjątkowo o 18.00 w kościele klasztornym.

Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej przypominamy – nabożeństwa majowe w czasie białego tygodnia będą sprawowane w kościele farnym.

W czwartek wyjazd dzieci I-Komunijnych na Jasną Górę o godz. 6.00 rano przy remizie. Próba z dziećmi przed Mszą św. rocznicową w piątek o godz. 15.30 i po niej spowiedzi w kościele farnym. Za tydzień w niedzielę Msza św. rocznicowa I Komunii św. o godz. 9.30 w intencji dzieci i ich rodzin. Ponieważ to jest duża grupa i wszystkie ławki będą zajęte – proszę wybrać inne godziny uczestnictwa we Mszy św.  21 maja wyjazd dzieci rocznicowych do Lichenia.

Słowa głębokiego podziękowanie w imieniu Edyty i jej bliskich za dar serca ofiarowany podczas zbiórki do puszek tydzień temu. Pieniądze na leczenie zostały przekazane na ręce bliskich Edyty.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.