KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (15.03.2015r.)

Rozpoczynamy dziś nasze spotkania ze Słowem Bożym rekolekcje wielkopostne, bardzo gorąco witamy w naszej wspólnocie księdza Karola naszego kaznodzieję, który będzie głosił nauki do środy włącznie o godz. 18.00.

Dzisiaj o 15.00 parafialna droga krzyżowa i o 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek droga krzyżowa o 17.00 dla wszystkich.

W godzinach dopołudniowych rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszych szkół od poniedziałku do piątku według ustalonego porządku.

Spowiedź wielkopostna 28 marca w sobotę przed Niedzielą palmową od godz. 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 z przerwami o tym jeszcze poinformuję.

Objazd chorych z Komunią Wielkanocną 30 marca w wielki poniedziałek od godz. 8.00 – zapisy w zakrystii i biurze.

Za tydzień w naszej parafii kwartalna zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła, dziękuje wszystkim za złożoną ofiarę na ten cel, jak i tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzają. Bóg zapłać za daninę diecezjalną, którą składamy w wielkim poście na katedrę i seminarium.

Z przykrością powiadamiam iż Pani konserwator wstrzymała pracę nad nową polichromią naszego Kościoła, decyzję tę uzależniła od prac badawczo – odkrywkowych nad starymi malowidłami. Dlatego jutro przyjadą konserwatorzy z Torunia i będą dokonywać niezbędnych odkrywek, co się wiąże z kosztami i przesunięciem terminu realizacji naszych prac.

W czwartek obchodzimy w kościele uroczystość św. Józefa – patrona naszej diecezji. Po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie litanie do św. Józefa.

Za tydzień w sobotę biuro nieczynne z racji spowiedź w dekanacie.

Jest nowy numer Opiekuna, Przewodnika katolickiego, zachęcamy do nabycia prasy religijnej.

Wszystkim parafianom, gościom, dzieciom i młodzieży, Szczęść Boże na czas trwającego okresu Wielkiego Postu. !!!