KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚW.

Przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy. Uroczystość Zielonych Świąt kończy okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła – Msze św. o 7.00 i 18.00. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

Dzisiaj przed kościołami zbiórka ofiar do puszek z racji organizowanego dnia chorych, dziękujemy za okazane serce i  prosimy Panie z Koła charytatywnego o jej przeprowadzenie

Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy w Rynku naszego miasta na  Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku wypada 20 czerwca, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz koło p. Chmielarskich mieszkańcy ul. 11 listopada i Łąkowa 2 ołtarz koło państwa Machułów mieszkańcy ul. Witosa 3 ołtarz przy sklepie dziewiątce mieszańcy ul. Rataja  4 ołtarz  przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich mieszkańcy ul. Kępińska.

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała na Placu Powstańców, tak jak dawniej przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów (Grabów Pust. łączy się z osiedlem na Palatach i ul. Klonową i Jarzębinowa)

Za dwa tygodnie 23 czerwca zbiórka kwartalna na potrzeby parafii. Bardzo proszę o jej przeprowadzenie tak jak zawsze Panie i Panów z Rady Parafialnej i komitetu remontowego. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

W czwartek zapraszamy na różaniec Fatimski z racji 13 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. W piątek zapraszamy na spotkanie grupy św. ojca Pio, modlitwę rozpoczniemy od wspólnej Mszy św. o godz. 18.00.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.