KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Wyznajemy dziś Uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św. O godz. 20.00 spotkanie modlitewne z kandytami do bierzmowania.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 1000 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach, panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną. Wyruszymy ul. Klasztorną na Rynek Jagieły i z powrotem.

W sobotę o godz. 1100 w klasztorze tradycyjne spotkanie z chorymi połączone z udzieleniem sakramentu chorych. Bardzo proszę ażeby dopomóc wszystkim chorym i w podeszłym wieku do wzięcia udziału w tej mszy św. Po eucharystii panie z zespołu charytatywnego zapraszają na posiłek do restauracji Stylowa

Próba z dziewczynkami sypiącymi kwiatki we wtorek o godz. 16.30  przed kościołem klasztornym. W trakcie oktawy procesja po Mszy św. wieczorowej o godz. 1800. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 930. Bardzo proszę dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii św. o udział w procesji w swoich szatach komunijnych.

We wtorek 13 czerwca, kolejny dzień Fatimski, zapraszamy parafian na wspólny różaniec, który odmówimy po wieczornej Mszy św.

19 czerwca w poniedziałek naszej parafii uroczystość Bierzmowania, sakramentu na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli ks. biskup senior Stanisław Napierała. Próba z kandydatami w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św., a spowiedź młodzieży, rodziców i świadków w środę 14 czerwca od godz. 18.00 w klasztorze. Otoczmy modlitwą naszą młodzież.

Posuwają się pracę malarskie przy naszym kościele. Na cmentarzu parafialnym układamy nowe chodniki. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary.

Pojawił się nowy numer Przewodnika. Zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.