KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA (03.05.2015r.)

W piątek rozpoczęliśmy miesiąc maj poświecony Matce Bożej. Proszę przyozdobić kapliczki i przydrożne krzyże niech rozbrzmiewa pieśń litanii do matki Bożej. Msze św. wieczorowe w klasztorze (z wyjątkiem białego tygodnia) o godz. 17.30 i 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W piątek 3 maja i w każdą niedzielę o godz. 17.00.

Za tydzień w niedziele przypada Dzień I Komunii św. w naszej parafii o godz.10.00 Równoległa Msza św. również o godz. 10.00 w klasztorze. Po południu o godz. 16.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I komunijnych i wspólna fotografia. Msza św. wieczorowa już bez majowego w klasztorze wyjątkowo w tym dniu o godz. 18.00. W środę proszę przygotować świątynię do Uroczystości, zapraszam rodziców na godz. 16.00 spowiedź dzieci i ich bliskich w sobotę od godz. 15.00.

W środę 6 maja w Ostrzeszowie na rynku rozpoczyna się Kongres eucharystyczny. O godz. 20.00 nabożeństwo pokutne z adoracją Najświętszego Sakramentu. W czwartek wyjazd dzieci do Ostrzeszowa na uroczystą Mszę św. na godz. 10.00, młodzieży gimnazjalnej na godz. 12.00. Katecheza o Mszy św. o 18.30 i Msza św. na zakończenie Kongresu o 19.00. Szczegółowy plan w gablocie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w środę święto. Św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz w piątek Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika.

Jest do nabycia nowy numer Przewodnika zachęcamy do nabywania.

Wszystkim parafianom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, za wstawiennictwem naszej Matki Królowej Polski.