KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczynamy 40 godz. nabożeństwo, adoracja do 16.55. W poniedziałek i we wtorek dodatkowe msze św. o godz. 11.00.

W środę Popielec rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00 w tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Biuro parafialne w tym dniu nie czynne. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W niedzielę po południu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza św. wieczorowa po tym nabożeństwie już bez kazania tak jak to było w zwyczaju. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 15.00.

W okresie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy na tacę daninę diecezjalną. Tak jak zawsze włączamy w nią wszystkich domowników. Koperty na daninę znajdują się przy wyjściu z kościoła – szczególnie dla tych którzy jej nie mają. Ofiary te przekazujemy jako podatek parafialny na Seminarium Duchowne i Katedrę. Prosiłbym, aby uwzględnić w miarę możliwości wywóz śmieci z cmentarza. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie i ofiarowany dar serca. Rekolekcje parafialne i szkolne od IV niedzieli Wielkiego Postu. Kwartalna zbiórka  na potrzeby parafii 24 marca proszę o jej przeprowadzenie tak jak zawsze panie i panów z komitetu remontowego.

W piątek  zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Spotkanie rozpoczniemy od wspólnej Mszy św. o godz. 18.00. W związku z przypadającym 8 marca dniem Kobiet Wszystkim paniom życzymy dużo zdrowia i Bożej pomocy na każdą godzinę życia ofiarując im swoją modlitwę.

Polecamy nowy numer naszego diecezjalnego Opiekuna z bieżącymi artykułami z życia diecezji i Kościoła, jak i Gościa Niedzielnego.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy okres Wielkiego Postu –  Szczęść Boże !!!