KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jutro w naszej parafii uroczystość Bierzmowania, sakramentu na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli ks. biskup senior Stanisław Napierała. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży. Nie ma Mszy św. o 18.00 i procesji w tym dniu. Biuro w tym dniu po rannej Mszy św. do godz. 9.00.

W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. We wtorek w klasztorze o godz. 15.15 Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego dla Przedszkolaków.

Msza św. na zakończenie dla wszystkich uczniów Gimnazjum  w czwartek o godz. 11.00 w klasztorze, a w piątek o godz. 8.00 na zakończenie  dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Grabowie i Zamościu.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja tak jak w Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców naszych wiosek tak jak to było zapowiedziane. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zakończenie Oktawy Bożego Ciała,  po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji  wokół kościoła poklasztornego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień zbiórka kwartalna na potrzeby parafii. Bardzo proszę o jej przeprowadzenie tak jak zawsze Panie i Panów z Rady Parafialnej i komitetu remontowego. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 30 tys. zł od władz samorządowych naszego miasta. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. Na cmentarzu parafialnym zostały położone nowe chodniki. Przystąpiliśmy też do gruntownego remontu salek katechetycznych przy klasztorze. Bardzo proszę o pomoc finansową wszystkich parafian. W niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie popielgrzymkowe w restauracji Stylowa. Serdecznie zapraszam na podsumowanie naszej pielgrzymki kwietniowej.

27 czerwca o godz. 6.00 rano wyjazd na Włocławską tamę miejsce śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz do Świnic Warckich miejsca urodzin św. siostry Faustyny. Proszę dokonywać wpłat, podając numer peselu. Czekam do środy. Są jeszcze wolne miejsca – trzeba potwierdzić rezerwacje i dokonać ubezpieczenia.

Są do nabycia nowe numery czasopism Opiekuna i Przewodnika Katolickiego zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego