KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kwartalna zbiórka ofiar na potrzeby naszego Kościoła. Wszystkim ofiarodawcom jak i tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzają słowa podziękowania i wdzięczności za ofiary. Przystąpiliśmy już do prac na naszym cmentarzu parafialnym – przepraszamy za chwilowe utrudnienia.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała, pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować za przygotowane ołtarze, za wszelką pomoc i wspólne wyznanie naszej wiary.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców naszych wiosek, tak jak to było zapowiedziane.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji do kościoła klasztornego tak jak było w tradycji(ul. Kaliską i Kolejową). W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i  18.00. Odpust w parafii Kraszewice – suma o godz. 12.00.

Zbliża się czas odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej proszę by wzorem lat ubiegłych świątynię przygotowali mieszkańcy osiedla Palaty pod kierunkiem pani Sołtys. Odpust w tym roku w niedzielę 21 lipca poprzedzi go Msza św. na cmentarzu w sobotę o godz. 19.00.

Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego – zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom, dzieciom i młodzieży życzymy wielu łask na czas wakacji płynących z Serca Jezusowego!!!