KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2015 r.

W tym tygodniu kończymy miesiąc czerwiec. Od środy 1 lipca rozpoczynamy porządek wakacyjny, a więc nie ma Mszy św. dziecięcej w klasztorze, a Msza z godz.12.00 przechodzi na godz. 11.00 do fary. Msza św. w Raduchowie w lipcu o godz. 9.30. z wyjątkiem niedzieli odpustowej.
Biuro parafialne na okres wakacji po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 oprócz wtorków i piątków. W Środy i soboty po mszy św. od godz. 9.30 i 18.30
Dziś zapowiadana zbiórka ofiar na potrzeby naszego kościoła dziękuję wszystkim za ofiary i tym, którzy je zbierają.
W poniedziałek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msza św. odpustowa w parafii Kraszewice o godz. 11.30.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 zgłaszamy ich jak zawsze. Od 15.00 spowiedź I piątkowa, a po niej o godz. 16.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 adoracji wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
We wtorek 30 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież na III mini turniej piłki nożnej o puchar św. Mikołaja, który rozpoczniemy o godz. 9.00 wspólną Mszą św. w kościele klasztornym, następnie od 9.30 rozpoczynamy rozgrywki na orliku. Będą zespoły z Ostrowa, Doruchowa, Kaliszkowic, Giżyc i Grabowa.
Można jeszcze zapisywać się na pieszą pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Kalisza. Osoby, które się zapisały gromadzą się w sobotę 4 lipca o godz. 7.30 przy klasztorze i udajemy się na Mszę św. o godz. 8.00 do i wyruszamy do Ołoboku. Stamtąd do Kalisza.
Dzieci mogą przynosić uzupełnione książeczki z naklejkami niedzielnymi podpisane do zakrystii.

W tym roku kończy pracę w naszej parafii s. Urszula Wojdak, która przez ostatni rok uczyła młodzież w naszym gimnazjum. Siostrze Urszuli wyrażamy naszą wdzięczność,
za sumienną, wytrwałą i owocną pracę nad naszą młodzieżą.
Zapewniamy o modlitwie i życzymy wielu łaska Bożych na nowej placówce.

Wszystkim parafianom i gościom,
życzymy wielu