KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Za tydzień w naszej parafii Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Poprzedzi go Msza św. w sobotę na cmentarzu za wszystkich wiernych zmarłych parafian o godz. 19.00. Już teraz proszę przygotować cmentarz na tę Uroczystość. Proszę o przygotowanie ołtarza polowego i o pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej i zebranie składki na cmentarzu, tak jak co roku. Po Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie szkaplerzy i przyjęcie do bractwa św. Szkaplerza. Następnie powitanie delegacji z Mikstatu. Zapraszamy całą asystę i panów do niesienia baldachimu. Ponawiam prośbę o przygotowanie świątynia na uroczystość odpustową mieszkańców osiedla Palaty.

W dzień odpustu Msze św. w naszej parafii o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00, nie ma mszy św. w Raduchowie.

Proszę raz jeszcze o uregulowanie miejsc na naszym cmentarzu parafialnym. Każdy grób musi mieć swojego opiekuna. Miejsce jest ważne od chwili pochówku 20 lat i każdy winien mieć stosowny na to dokument także w przypadku rezerwacji. Stare zaniedbane groby nie mające swojego opiekuna przeznaczamy zgodnie z prawem do ponownego pochówku. Proszę również nie wjeżdżać na teren cmentarza żadnym środkiem lokomocji oraz nie wprowadzać zwierząt. W przeciwnym razie zmuszony będę zamknąć bramy cmentarne na klucz. Proszę też o utrzymanie stosownego porządku przy grobach i śmietnikach. Brak już komentarza na ten temat!!!

Na czas wakacyjny biuro parafialne po mszach św. rano do godz. 9.00 i wieczorem (wtorek i piątek biuro nie czynne).

Pojawił się nowy numer Opiekuna i Gość Niedzielny. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Wszystkim parafianom  i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!!