KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zakończyły się wakacje wracamy do tradycyjnego porządku. Wraca Msza św. o godz. 11.00 w klasztorze dla dzieci i młodzieży proszę zespół katechetyczny i zespół młodzieżowy o jej przygotowanie. Msza św. o godz. 12.00 w kościele farnym.  Biuro parafialne tak jak zawsze (oprócz wtorku i piątku). Za tydzień wraca Msza św. w Raduchowie o godz. 9.00.

W czwartek 1 września rozpoczniemy uroczyście rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w kościele klasztornym dla szkół podstawowych w Grabowie i Zamościu o godz. 8.15, a dla gimnazjum o godz. 9.00

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w int. rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi przed obrazem św. rodziny w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Po Mszy św. odmówimy litanie do św. rodziny. W I piątek miesiąca po Mszy św. rannej. Od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. W I sobotę miesiąca, po Mszy św. porannej tradycyjnie w naszej parafii adoracja wynagradzająca Sercu Matki Bożej.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w klasztorze.

Za tydzień centralne uroczystości kończące odpust ku czci św. Idziego Opata w Mikorzynie. Suma odpustowa o godz. 12.00. której przewodniczyć będzie ks. Bp. Łukasz Buzun.

W najbliższą sobotę 3 września o godz. 11.00 zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w salce przy klasztorze.

Pojawił się nowy numer, Opiekuna w nim relacje z pieszej pielgrzymki do Częstochowy, oraz nowy numer przewodnika i  kalendarze na rok 2017.

W modlitwach pamiętajmy o bohaterach września 1939 roku – o wszystkich Polakach, którzy oddali swoje życie za Polskę

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych.