XVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – ODPUST PARAFIALNY – (19.07.2015r.)

Dziś w naszej parafii w kościele klasztornym dzień odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz lub medalik z wizerunkiem Matki Bożej symbolizuje duchową szatę dzieci Maryi przynoszącą wiele łask za życia i szczególnie po śmierci. Ten dzień przeżyjmy w głębokiej wierze i jedności z Chrystusem i Maryją naszą Matką przyjmując jak najliczniej Komunię św.

Przypominam dziś Msza św. wieczorowa w klasztorze wyjątkowo o godz. 18.00. Dziękuję sumiście i kaznodziei ks. prałatowi Dariuszowi z Odolanowa za przewodniczenie sumie odpustowej za piękne i osadzone w realiach Słowo Boże. Wszystkim kapłanom gościom i z dekanatu za pomoc w konfesjonałach i wspólną modlitwę.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przebiegu tej uroczystości za przygotowanie świątyni mieszkańcom grabów Wójt i całą oprawę liturgiczną, wraz z naszą młodą orkiestrą. Bóg zapłać z całego serca.

Za tydzień po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00, przed klasztorem poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku z uroczystością św. Krzysztofa – patrona kierowców. Zbierane ofiary przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy. (środki Transportu).

Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu z grupą popielatą – adoracji ciszy i ewangelizacji do Częstochowy w której udział chcemy się włączyć jako nasza Parafia. Zapisy u księdza Michała w zakrystii i biurze parafialnym. Pielgrzymka wyrusza 8 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 w Ostrowie Wielkopolskim dojście do Częstochowy 13 sierpnia, koszt wraz z ubezpieczeniem 120 zł.

Msze święte wieczorowe, od poniedziałku już w kościele parafialnym. Są nowe numery Opiekuna, Przewodnika i Promyczka dobra wydania wakacyjnego zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim Parafianom i gościom szczególnie pielgrzymom z Mikstatu życzę miłej gościny w rodzinnych kręgach i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.