KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚW. (24.05.2015r.)

Przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy. Uroczystość Zielonych Świąt kończy okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła.

We wtorek zapraszamy do kościoła klasztornego na spotkanie Grupy Ojca Pio „Ulgi w Cierpieniu” – będziemy dobremu Bogu oddawali wszystkie nasze intencje. Rozpoczynamy od wspólnej Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek przypada Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o swoich mamach ofiarując im nie tylko kwiaty, ale wdzięczną modlitwę.

W związku ze zbliżającą się corocznie Uroczystością Bożego Ciała, która w tym roku wypada 4 czerwca, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz koło p. Chmielarskich, mieszkańcy ul. 11–Listopada i ul.Łąkowa, 2 ołtarz koło państwa Machułów, mieszkańcy ul. Witosa 3 ołtarz –mieszkańcy ul. Rataja, 4 ołtarz przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich– mieszkańcy ul. Kępińskiej. Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała, przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów.

W czwartek zbiórka kandydatów na ministrantów po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 w klasztorze, a w sobotę 30 maja zbiórka ministrantów o godz. 10.30 w kościele klasztornym.

30 maja o godz. 15.00 zapraszamy na Msze św. do kościoła klasztornego w intencji dzieci, młodzieży i całej Rodziny Salezjańskiej. Po Mszy zapraszamy na piknik z ks. Bosko.

Pojawił się nowy numer Opiekuna, Przewodnika.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, za wstawiennictwem naszej Matki Królowej Polski.