KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1.05.2016 r.

ogłoszenia

1.)Dziś rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Przypominam o przyozdobieniu kapliczek i przydrożnych krzyży niech rozbrzmiewa pieśń litanii do matki Bożej. Msze św. wieczorowe w klasztorze (z wyjątkiem białego tygodnia) o godz. 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W każdą niedzielę o godz. 17.00.

2.)We wtorek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP – Królowej Polski porządek Mszy jak w niedzielę. Msza św. w tym dniu o godz. 17.00 w klasztorze za naszą Ojczyznę i jej bohaterów, po Mszy zapraszamy na przedstawienie na hali sportowej przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej.

3.)Za tydzień w niedziele przypada Dzień I Komunii św. w naszej parafii o godz. 10.00. Równoległa Msza św. również o godz. 10.00 w klasztorze. Po południu o godz. 16.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I komunijnych i wspólna fotografia. Msza św. wieczorowa w klasztorze w tym dniu wyjątkowo o godz. 18.00 .

4.)W czwartek proszę przygotować świątynię do Uroczystości, zapraszam rodziców na godz. 16.00 spowiedź dzieci i ich bliskich w sobotę od godz. 15.00 w farze.

5.)Za tydzień zbiórka do puszek na dzień chorego w naszej parafii dziękujemy za zrozumienie i wsparcie tej inicjatywy.

6.)W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w int. rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi przed obrazem św. rodziny w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Po Mszy św. odmówimy litanie do św. rodziny.

7.)W I piątek miesiąca  po Mszy św. porannej od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa. W

8.)I sobotę miesiąca, po Mszy św. porannej tradycyjnie w naszej parafii adoracja wynagradzająca Sercu Matki Bożej – wspólnie odmówimy różaniec.

9.)Zostało jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Lednicy. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.

10.)W poniedziałek wyjazd ministrantów na pielgrzymkę rowerową do Kotłowa o godz. 10.00 sprzed klasztoru.

11.)W piątek obchodzimy świętych Apostołów Filipa i Jakuba, suma odpustowa w parafii Bukownica o godz. 18.30, w sobotę świętego Stanisława Bp. i Męczennika suma odpustowa w parafii Czajków o godz. 11.30.

12.)Jest do nabycia nowy numer  Przewodnika i kilka numerów Opiekuna zachęcamy do ich kolportażu.

Wszystkim parafianom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, za wstawiennictwem naszej Matki Królowej Polski.