KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Obchodzimy dziś w kościele niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Św. Po Mszy św. wieczorowej będziemy odmawiali nowennę do Ducha św. przygotowująca do tej uroczystości.

Za tydzień przed kościołami zbiórka ofiar do puszek z racji organizowanego dnia chorych, dziękujemy za okazane serce i prosimy Panie z Koła charytatywnego o jej przeprowadzenie. Wczoraj rozpoczął się miesiąc czerwiec poświecony Sercu Bożemu. Po mszach św. odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w intencji. rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi przed obrazem św. rodziny w Kaliskim Sanktuarium św. Józefa. W I piątek miesiąca po Mszy św. porannej od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa i o 16.00 Msza św. szkolna – po niej adoracja.W czwartek o godz. 8.30 Msza św. w Klasztorze na rozpoczęcie pielgrzymki do Lourdes.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, która w tym roku wypada 20 czerwca, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz koło p. Chmielarskich mieszkańcy ul. 11 listopada i Łąkowa 2 ołtarz koło państwa Machułów mieszkańcy ul. Witosa 3 ołtarz przy sklepie dziewiątce mieszańcy ul. Rataja  4 ołtarz  przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich mieszkańcy ul. Kępińska.

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała na Placu Powstańców, tak jak dawniej przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów (Grabów Pust. łączy się z osiedlem na Palatach i ul. Klonową i Jarzębinowa)

Pojawił się nowy numer Opiekuna i Gość Niedzielny jest prezentacja nowo wyświeconych kapłanów i refleksje z I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.