KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Dziś obchodzimy największe Święto Maryjne zawarte w dogmacie o Wniebowzięciu Maryi do nieba z duszą i ciałem. To również pamiątka cudu nad Wisłą z 1920 roku jednocześnie dzień Wojska Polskiego.
Po każdej mszy sw. poświęcenie wianków i młodych pędów zbóż i kwiatów.
Msza św dziś o 9 w kaplicy w Raduchowie.
Za tydzień o godz 15 w klasztorze msza św. dożynkowa z racji dziękczynienia za żniwa. Po mszy korowód dożynkowy miejsko gminny na stadionie w Grabowie i dni Grabowa. Ponieważ trwają jeszcze żniwa w niektórych częściach parafii Jako parafia podziękujemy za chleb 29 sierpnia tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia.
Dożynki diecezjalne w tym roku w Nowych Skalmierzycach 5 września o godz. 12.00. W poniedziałek udajemy się z delegacja na odpust ku czci św. Rocha
Do Mikstatu. O godz. 11.15 będzie podstawiony samochód przed klasztorem. Zapraszamy tych co zawsze uczestniczą w tym odpuście na wspólne świętowanie.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!