KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś niedziela wyborcza. Spełniając swój obywatelski obowiązek idźmy do urn wyborczych wybierając władze samorządowe naszego regionu. Powierzmy swój mandat ludziom sprawdzonym, którzy są ułatwiać nam życie dobrze i racjonalnie wykorzystując nasze pieniądze i subwencje. Zachęcam gorąco do tego.

W kościele rozpoczynamy tydzień misyjny pamiętajmy o misjach w naszej modlitwie. O 21.00  Apel ku czci św. Jana Pawła II początek w Klasztorze i przejście pod Pomnik przy którym zapalimy światełko wdzięczności.

W piątek modlimy się za wstawiennictwem św. Ojca Pio spotkanie rozpoczynamy od wspólnej Mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy o wspólnym wyjeździe Grup Ojca Pio do Sanktuarium św. Józefa do Kalisza w sobotę 27 października.

W czwartek 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 w farze i na cmentarzu o 13.00 – za wszystkich zmarłych parafian. O godz. 12.30 rozpoczniemy procesją z wypominkami od bramy głównej. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. Prosimy panów szafarzy o pomoc w rozdawaniu Komunii św. oraz panów o zbieranie ofiar do puszek jak co roku, przeznaczymy je na dalsze prace na cmentarzu. Już teraz Bóg zaplać wszystkim za zrozumienie i datki na ten cel.

31 października o godz. 16.30  ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci. W tym dniu dzieci przebierają się w wybrane przez siebie postacie świętych i błogosławionych. Oddamy w ten sposób cześ i chwalę wszystkim Świętym promując kulturę życia. W przeciwieństwie do pogańskiego święta halloween.

Pojawił się nowy numer Opiekuna. Zachęcamy i zapraszamy do  lektury.

Wszystkim parafianom i gościom  na nowy tydzień Szczęść Boże !