KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Przypominamy, że Msze św. na czas trwającego remontu w kościele farnym są przeniesione do Kościoła poklasztornego.

Obchodzimy dziś w kościele niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Św. Po Mszy św. wieczorowej będziemy odmawiali nowennę do Ducha św. Dziś zapowiadana zbiórka ofiar do puszek z racji organizowanego dnia chorych, dziękujemy za okazane serce i Panią z Koła charytatywnego za jej przeprowadzenie.

Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświecony Sercu Bożemu. Po mszach św. odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa. W tym dniu biuro parafialne do południa nieczynne z racji posługi w konfesjonale u św. Józefa. Po mszy wieczorowej modlimy się w intencji poczętego życia i naszych rodzin. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 objazd chorych z posługa sakramentalną – zgłaszamy tak jak zawsze. Spowiedź I piątkowa od 15.00 w kościele klasztornym. O 16.00 msza św. szkolna – po niej adoracja. W  I sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo Fatimskie z różańcem.

27 czerwca organizujemy wycieczkę na Kujawy, na miejsce męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki oraz do Świnic Warckich- miejsca chrztu św. Siostry Faustyny. Koszt 50 zł. Przyjmujemy zapisy w biurze parafialnym lub po Mszach św. w zakrystii. Jest  jeszcze  25 miejsc wolnych.

W sobotę na Placu św. Józefa o godz. 11.00 centralne uroczystości diecezjalne w 25 rocznice powstania diecezji kaliskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za nasz kościół kaliski.

Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania w poniedziałek i czwartek po mszy św. wieczorowej w salce przy klasztorze.

Jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego – zachęcamy do ich nabywania. Abonujemy do końca czerwca

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.