KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przyjąć grupy pielgrzymkowe zwłaszcza rowerzystów, wyrażam podziękowanie piekarni Pana Mosia, dziękuję również ks. diakonowi Damianowi i Państwu Harężom za pomoc i okazane serce.

W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po mszy św. o godz. 11.00 poświecenie ziół i wianków. W kaplicy w Raduchowie odpust. W najbliższy wtorek bierzemy udział w uroczystościach ku czci św. Rocha w Mikstacie. Uroczysta suma o godz. 11.00. udajemy się tam z delegacja z naszej parafii. Wyjazd jak co roku z asystą o godz. 10.00.

Przypominamy, że 28 sierpnia na Mszy o godz. 11.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, tradycyjny bochen chleba na ołtarzu Pańskim w imieniu wszystkich rolników złożą mieszkańcy wsi Zamość.

Pojawił nowy numer Przewodnika. Można już nabywać kalendarze diecezjalne na rok 2017 w cenie 6 zł.

Zbliżamy się do głównych obchodów 600 – lecia miasta i gminy Grabów. Uroczystej mszy św. dziękczynno-błagalnej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp Edward Janiak, z tej też racji wyjątkowo msza św. o 11.00 w Klasztorze. Ponawiam raz jeszcze prośbę o przyozdobieniu posesji i domów flagami narodowymi i miasta i gminy. Prosimy też o porządek.

Trwają prace na cmentarzu parafialnym. Przy kościele parafialnym zostało założone automatyczne nawodnienie terenów zielonych. Słów szczególnego podziękowania pragnę skierować pod adresem firmy pani Karoliny i Pawła Śmiejczaków i ich pracowników za przygotowanie terenów zielonych do naszej uroczystości.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych.