KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W związku z rozpowszechniającym się koronawirusem oraz zakazem zgromadzeń do 50 osób nie będzie spowiedzi wielkanocnej w sobotę przed Niedzielą Palmowa w naszej parafii tak jak dotychczas. W związku z tym od poniedziałku do Niedzieli Palmowej od godz. 6.30 i 17.00 będziemy posługiwać w konfesjonałach, jak i w parafiach sąsiednich(Giżyce, Kraszewice, Czajków i Bukownica). Nie wiemy co czas przyniesie. Bardzo proszę o roztropne korzystanie z takiej możliwości w naszej parafii lub innej. W sobotę spowiadamy od 8.30. Msze św. w niedziele bez zmian. Biuro parafialne tak jak zawsze. Pierwszeństwo mają Ci którzy zamówili intencje. Nie możemy przekroczyć 50 osób – to bardzo ważne bo są tego poważne konsekwencje. Nadal proszę o roztropność i powagę sytuacji. W niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do Mszy św. wieczorowej i zaśpiewamy Gorzkie Żale. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi. Do skarbonki przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Groby do Niedzieli Palmowej. Daninę diecezjalna składamy do zakrystii lub biura parafialnego.

Przypominamy o możliwości uczestnictwa we Mszy św. poprzez telewizję i radio. Zachęcamy do ufnej i głębokiej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. My kapłani podejmujemy ją za ojczyznę i w intencji zarażonych epidemią z prośbą o jej ustanie. Proszę też Bractwo Żywego Różańca o osobiste wsparcie w tej modlitwie. Dla wszystkich jest to niezwykła chwila trudna i bolesna. Stosujmy się do komunikatów i zaleceń służb sanitarnych i rządzących. Bądźmy dojrzali i odpowiedzialni za siebie. Pomagajmy starszym!!!

Telewizja Polska na kanale TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek).

Zbiórkę kwartalna na potrzeby parafii przekładamy po świętach.

Polecamy numer naszego diecezjalnego Opiekuna i Gościa Niedzielnego.

Wszystkich parafian, dzieci i młodzież zawierzamy opiece Matce Boże św. Józefowi i św. Ojcu Pio. Wszystkim miłej niedzieli.