Komunikaty duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież – otoczmy ich naszą modlitwą, a Duch Święty którego przyjęli niech umacnia ich do mężnego wyznawania wiary.

Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje. Módlmy się o dar deszcz dla naszych pól łąk i sadów.

W czwartek – Dzień Matki – otoczmy nasze mamy modlitwą prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wypraszajmy niebo.

Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne w czwartek rano i w środę jedynie do g. 10.00.

Dyrekcja Szkoły Rolniczej w Marszewie informuje o Zjeździe Absolwentów tej Szkoły, szczegóły w internecie.

Studium organistowskie w Kaliszu ogłasza nabór na nowy rok – szczegóły na plakatach. W tym tygodniu przypadają rocznice naszych święceń kapłańskich – prosimy o modlitwę za nas i o nowe i święte powołania do służby w kościele.

Pojawiają się znów kradzieże na naszym cmentarzu – prosimy nie zostawiać drogich wazonów i zbędnych dekoracji. Zostały też opróżnione w połowie boksy ze śmieciami – koszt ponad 8 tysięcy złotych. Prosimy nie wyrzucać na cmentarzu śmieci domowych i konarów ściętych drzew. Dziękuje p. Lechowi Wardze oraz p. Krzysztofowi Jędrzejewskiemu za pomoc w koordynacji tej sprawy, a p. Grzegorzowi Nagięciowi za ścięcie trawy przy cmentarnej łące. Proszę na przyszłość i o włączenie się w tę pomoc.

Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za dwa tygodnie Niedziela Zesłania Duch św. kończąca okres Wielkanocy a także okres Komunii św. Wielkanocnej (obowiązek wynikający z 3 przykazania kościelnego).

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.