KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2015 r.

1.) Jeszcze raz do wszystkich kierujemy słowa wdzięczności za pomoc w przygotowaniu i uczestnictwo w naszym odpuście parafialnym jak i w Mszy św. na cmentarzu parafialnym.

2.) W miesiącu sierpniu nie ma niedzielnej Mszy w Raduchowie.

3.) Przypominamy, że dziś po Mszy św. wieczornej, przed klasztorem, poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za kierowców.

4.) W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca po Mszy św. o 9.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

5.(We wtorek modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio – polecimy czas wakacji i wszystkich chorych św. Ojcu Pio. Rozpoczynamy od Mszy św. o godz. 18.00

6.) Już informujemy, że 8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (sobota), oraz 9 sierpnia (niedziela) dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona. Przybędą w niedziele do Grabowa w godzinach między 17.45 a 18.00,wejście do kościoła klasztornego.

7.) 1 sierpnia o godz. 17.00 1944r. wybuchło Powstanie Warszawskie, pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich bohaterach, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.

8.) Zapraszam rodziców ministrantów, którzy udają się na wycieczkę w góry, na krótkie spotkanie organizacyjne za tydzień w niedziele 2 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę o obecność.
9.)Trwają prace na polach, wspierajmy rolników swoją modlitwą, ażeby dobrze i szczęśliwie zebrali ziarno na chleb powszedni dla nas wszystkich. Dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi w ostatnią niedzielę 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00

10.)Przypominamy o zapisach na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z którą chcemy wyruszyć jako wspólnota parafialna z Ostrowa 8 sierpnia koszt 120 zł – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Szczegóły na plakatach. W związki z naszą pielgrzymką można składać intencje duchowe osób, które nie mogą iść, a chcą nam powierzyć swoje intencje do skrzynki, która jest na stoliku przy wejściu do kościoła farnego.

11.) Jest nowy Przewodnik Katolicki, i zostało jeszcze kilka numerów promyczka dobra zachęcamy do ich nabywania.

12.) Otrzymaliśmy kalendarze diecezjalne są one formą cegiełki w całości przeznaczonej na Seminarium Duchowne w Kaliszu. Tematyka zdjęć nawiązuje do Kongresu Eucharystycznego. Można je nabyć u ministrantów lub w zakrystii cena 6 zł.

Na koniec pomódlmy się w intencji wszystkich kierowców o bezpieczeństwo i rozwagę: Pod Twoją obronę …

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu
łask i Bożej Opieki na czas wakacji i urlopów.