Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

Dziś Dzień Papieski przed kościołami zbiórka ofiar do puszek na Fundusz stypendialny dla ubogiej a zdolnej młodzieży. Dziękuję wszystkim za ofiarowany na ten cel grosz, a paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki. Z racji przypadającego w sobotę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II zapraszamy dziś na 20.30 na Apel Jasnogórski do klasztoru. Po nabożeństwie zapalimy ogień wdzięczności przed pomnikiem Jana Pawła II.

W wtorek święto Św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia. Modlimy się w intencji wszystkich lekarzy i służb medycznych.

Czcicieli św. o. Pio zapraszamy w czwartek na Msze św. wieczorną i adorację.

W niedzielę za tydzień (23 października) obchodzimy Dzień Misyjny.

Za tydzień nasze siostry Salezjanki świętują 100 lecie swojego pobytu w Polsce i zapraszają do wspólnej modlitwy  w niedziele o g.11.00 w klasztorze msza św. w ich intencji.

Porządkując groby na cmentarzu zwróćmy uwagę na właściwe składowanie śmieci oraz na prolongatę swoich grobów. W biurze parafialnym można składać modlitwy za zmarłych wymienianki, przyjmujemy także intencje mszalne na nowy rok.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele: ze szczególnym udziałem dzieci – tradycyjnie –  w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30.  Dla wszystkich w środę, sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej