Komunikaty duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła

Dziś niedziela misyjna. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy oraz wspieramy Papieskie dzieło misyjne.

Porządkując groby na cmentarzu zwróćmy uwagę na właściwe składowanie śmieci oraz na prolongatę swoich grobów. W biurze parafialnym można składać modlitwy za zmarłych wymienianki, przyjmujemy także intencje mszalne na nowy rok.

Przypominamy o modlitwie różańcowej (już ostatni pełny tydzień) o godz. 17.30 od poniedziałku do piątku. W środę, sobotę i niedzielę po wieczornych Mszach św. Zachęcamy też do modlitwy różańcowej w naszych domach i rodzinach.

Wszystkie dzieci i młodzież prosimy o upodobnienie się do Świętych, przebierając się za nich, lub z ich wizerunkami w rękach w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Tak przebranych zapraszamy na Msze św. na godz. 11.00. Przypominamy też o zmianie czasu z soboty na niedzielę.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.30 i na cmentarzu o godz.13 Msza św. poprzedzona procesją z wypominkami. Już teraz prosimy o pomoc w przygotowaniu cmentarza, panów Szafarzy o pomoc w Komunii św., oraz Panów zbierających składkę na utrzymanie cmentarza jak co roku.

Za tydzień w niedzielę  po wieczornej  mszy św. krótkie spotkanie z parafialnym Zespołem charytatywnym na plebani. Pojawiły się już kalendarze diecezjalne w cenie 7 zł  ministranci  będą je rozprowadzać przed Kościołami  i po domach jest ich dużo mniej  dlatego prosimy o zainteresowanie

Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką. Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun – jest nowy numer.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.