30.04.2023 r.

Komunikaty duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

Rozpoczynamy dziś w Kościele powszechnym – tydzień modlitw o powołania do służby Bożej – Niedziela  Dobrego Pasterza.

Od jutra zaczynamy miesiąc maj, z tej okazji zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Msza święta wieczorowa i po niej nabożeństwo majowe  odprawiane będą w kościele klasztornym. Od miesiąca maja do odwołania w niedziele i uroczystości Msza św. o godz. 11 i wieczorowa, również w klasztorze.

1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – wieczorem na Mszę św. zapraszamy członków naszego grabowskiego Rzemiosła – modlimy się o zdrowie i pomyślność w pracy zawodowej jak i o życie wieczne dla starszych cechu.

W środę przypada: 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedziele. Msza św. za Ojczyznę i jej bohaterów o godz. 9.30. Zapraszam przedstawicieli różnych stowarzyszeń i instytucji z sztandarami a także orkiestrę.  Ofiary z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Radio Rodzina – naszej diecezji.

Pierwszy czwartek miesiąca – adoracja w klasztorze w intencji powołań od godz. 16.30 do wieczornej Mszy św.

Pierwszy piątek miesiąca, chorych odwiedzimy od godz. 8.00 – zgłaszamy jak zawsze. Okazja do spowiedzi od godz.15.00 w Klasztorze. Adoracja po Mszy św. o godz. 16.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w I piątek na spotkanie  formacyjne od 17.30 Spowiedź i 18.00 Msza św. po niej Litania recytowana i spotkanie w Klasztorze. Próby  bezpośrednio przed I Komunią św.
z dziećmi i ich rodzicami od poniedziałku 8 maja do środy  włącznie
w farze o godz. 16.00 obecność obowiązkowa!!!

I sobota miesiąca różaniec wynagradzający po Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy w modlitwach o zdających maturę i prośmy o właściwy wybór drogi życiowej dla naszej młodzieży.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.