30.07.2023r.

Komunikaty duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła

Pojutrze 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych co walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju. Rozpoczynamy też sierpień – miesiąc trzeźwości i zachęcamy do podjęcia abstynencji w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

W tym tygodniu przypadają:

  • pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za rodziny i poczęte życie – łącząc się duchowo z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, u nas w farze adoracja w intencji powołań od g. 17.00.
  • pierwszy piątek miesiąca –  odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Od godz. 16.00 spowiedź z Komunią św. – o godz. 16.30 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do Mszy św. wieczornej. (chorych zgłaszamy jak zawsze w zakrystii albo telefonicznie)
  • pierwsza sobota miesiąca – po mszy o 18.00 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP

Za tydzień w niedzielę w Giżycach odpust ku czci Przemienienia
Pańskiego. Suma odpustowa o godz. 12.00. Z Giżyc też udaje się piesza pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy u Proboszcza – ks. Szymona.

16 sierpnia jak co roku udajemy się na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha do Mikstatu. Już teraz prosimy o wystawienie delegacji z poszczególnych wiosek z feretronami jak co roku. Nie zaniechajmy tej pięknej tradycji.

Polecamy nowy numer Opiekuna – zapraszamy do lektury. Jest również kalendarz diecezjalny a w nim piękne fotografie Sanktuariów Maryjnych, które zostały koronowane papieskimi koronami.

W czasie wakacji biuro parafialne czynne według podanego harmonogramu w gablocie.

Za tydzień 6 sierpnia organizowana jest zbiórka krwi. Szczegóły podane są na plakacie

Wszystkim parafianom i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku. Rolnikom – Szczęść Boże na czas żniw!!!