Komunikaty DUSZPASRERSKIE NIEDZiela UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Dziś o godz. 9.30 komunia rocznicowa. Otoczmy modlitwą te dzieci, dając im dobry przykład chrześcijańskiego życia.

Przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy – Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła – Msze św. o 7.00 i 18.00. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

W środę przypada Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o swoich mamach ofiarując im nie tylko kwiaty, ale wdzięczną modlitwę.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, która w tym roku wypada 3 czerwca, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: ulic: 1 ołtarz koło p. Chmielarskich, mieszkańcy ul. Kościuszki i ul. Kołatają od p. Kasprzaków do p. Paruszewskich 2 ołtarz koło państwa Machułów,  mieszkańcy: ul. Janickiego od p. Skowrońskich do p. Kłysz  3 ołtarz –mieszkańcy ul. Janickiego od. Jończyków do p. Bielów, 4 ołtarz przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich, mieszkańcy ul. Janickiego i ul. P. Skargi od. p. Krysiaków do p. Golickich

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała na Placu Powstańców, tak jak dawniej przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów (Grabów Pust. łączy się z osiedlem na Palatach i ul. Klonową i Jarzębinowa)

W minionym tygodniu na terenie przy probostwie dokonano włamania, zniszczono mienie kościelne na sumę 8 tys. Policja sprawnie wykryła sprawców którzy poniosą teraz odpowiedzialność za popełnione czyny, bólem napawa fakt że byli to mieszkańcy naszej parafii.

Pojawił się nowy numer Opiekuna. W Opiekunie jest prezentacja nowo wyświeconych kapłanów. Serdecznie zapraszamy do lektury .

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.