Komunikaty Duszpasterskie 13.08.2023 r.

Komunikaty duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

We wtorek Uroczystość NMP Wniebowziętej dzień Wojska Polskiego i kolejna rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięskiej bitwy warszawskiej, z 1920 roku. Dziś 13 dzień miesiąca po Mszy wieczorowej różaniec fatimski. 15  sierpnia w kaplicy w Raduchowie odpust ku czci Matki Bożej i tam Msza św. o godz. 9.00.

Ponawiam prośbę o wystawienie asysty na odpust św. Rocha w Mikstacie. Tradycyjnie jedziemy 16 w środę na sumę o godz. 11.00 wyjazd o godz. 10 sprzed klasztoru. Bardzo proszę p. Darka Mądrego o transport delegacji z feretronami i chorągwią bractwa różańcowego.  Raz jeszcze dziękuję wszystkim ludziom Dobrego Serca za gościnę i dach nad głową dla wszystkich pielgrzymów podążających na Jasną Górę. Przechodziły 4 grupy w tym 50 osobowa grupa rowerowa z ks. Biskupem Łukaszem. We wtorek zbiórka ofiar do puszek  na pomoc powodzianom –  mieszkańcom Słowenii pomoc jest potrzebna natychmiast, to prośba Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego  przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Proszę o przeprowadzenie tej zbiórki panie z Zespołu charytatywnego.

Za tydzień Msza święta dożynkowa w naszej parafii, którą odprawimy o godz. 15 w kościele klasztornym. Podziękujemy Panu Bogu za chleb i pracę rolników sadowników, ogrodników i pszczelarzy. Proszę, aby tradycyjny bochen chleba i wieniec dożynkowy złożyli na ołtarzu w imieniu wszystkich rolników naszej parafii mieszkańcy poszczególnej wioski ustalonej według kolejności.

Jest nowy Opiekun a w nim – m.in.– relacje z pątniczych szlaków i piękne kolendrze diecezjalne z zdjęciami sanktuariów oraz wizerunków Matki Bożej koronowanych papieskimi koronami, to ostatnie sztuki cena kalendarzy to 7 zł.   Zakupiliśmy nowoczesny zestaw multimedialny  na potrzeby naszej parafii  cena 23 500 połowa pieniędzy ze składek dzieci i młodzieży cześć z naszych składkowych. Nie mogłem dłużej czekać bo ceny rosną, niech służy i pomaga w śpiewie i modlitwie.

W czasie wakacji biuro parafialne czynne według harmonogramu podanego w gablocie.

Wszystkim parafianom i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku. Rolnikom – Szczęść Boże na czas żniw!!!