Komunikaty duszpasterskie – III NIEDZIELA ADWENTU

Kolejna już trzecia niedziela Adwentowego czuwania. Pan jest już blisko.
W liturgii pojawia się kolor różowy. Rozpoczynamy bezpośredni czas swojego przygotowania do świąt od wczoraj spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie  W tym tygodniu biuro parafialne zaraz po mszach św. rano i wieczorem Spowiedź w naszej parafii w sobotę  od godz 9.00 do 10 30  i od 11 do 12 po południu od 15 do 16  następnie od 16 30 do 17.00

Bardzo prosimy o przygotowanie tego czasu na dobrą i szczerą spowiedź Przypominamy, że w gablocie podane są terminy spowiedzi w innych parafiach dekanatu.

W niedzielę po południu wigilia Bożego Narodzenia.  Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  Nie będzie mszy o godz 17  Msza z Bożego Narodzenia w klasztorze o godz 21.00  O północy tradycyjna pasterka w I dzień świąt nie ma mszy sw. o 7.30 i o 17.00 ale jest dodatkowa o godz 12.00 w klasztorze W drugi dzień wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika msze św. jak w niedzielę z mszą św. o godz 17.00 już w farze. Nie ma mszy św. o 12.00  o godz 15.00 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholii dziecięco młodzieżowej- zapraszamy.

Wizytę duszpasterską kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku tradycyjnie od Książenic ( wioski w tym roku i Osiedle na Palatach ).Bardzo proszę
o przygotowanie dekoracji – tradycyjne żłóbki w klasztorze i we Farze. W klasztorze symboliczny bo od Nowego Roku przechodzimy na okres zimowy do Fary. Proszę o przygotowanie młodzież ze scholii pod kierunkiem s Grażyny a we farze pana Zdzisława Szmaja z rodziną Tradycyjna zbiórka ofiar z racji kończącego się IV kwartału na potrzeby naszych Kościołów w sobotę 31 grudnia .Bardzo proszę o jej przeprowadzenie panie i panów z komitetu paraf  jak zawsze.

Dziś w Zamościu o godz. 16.00  przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu dzieci szkoły podstawowej w Zamościu  na Sali  OSP Zamość. Wstęp wolny.

Wszystkim na cały okres Adwentu – Szczęść Boże !!!