Komunikaty Duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomagają Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku, oprócz środy o godz. 18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00. Zachęcamy już do spowiedzi adwentowej – okazja przed każdą Mszą św.

Od wtorku do środy spotkania z dziećmi – kandydatami do I Komunii św. i ich rodzicami w głównym budynku Szkoły Podstawowej od godz. 15.00:

Wtorek – kl. 3a i 3b

Środa – kl. 3c i dzieci z Zamościa. Trójki klasowe zapraszamy w czwartek na godz. 16.00 też spotkanie  w szkole

6 grudnia we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja głównego patrona naszej parafii. Suma odpustowa będzie w niedzielę 11 grudnia o godz. 11.00 w klasztorze.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – łączymy się duchowo z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 z posługą sakramentalną. Będzie to już spowiedź świąteczna – prosimy o zapisanie tych którzy powinni z niej skorzystać.

Od 15.00 spowiedź I – piątkowa. Z racji I piątku Msza św. roratnia o 16.00 zaraz po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania..

I sobota miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej – odmówimy różaniec.

Za tydzień w II niedzielę Adwentu tradycyjna zbiórka do puszek na pomoc Polakom na Wschodzie. Proszę tę zbiórkę żeby przeprowadziły panie z Żywego Różańca.

Polecamy świece na stół wigilijny CARITAS w cenie 12 złotych, jest jeszcze Opiekun – o bł. Carlo Acutisie – patronie młodzieży.

Wszystkim na cały okres Adwentu – Szczęść Boże !!!