Komunikaty duszpasterskie

III NIEDZIELA ADWENTU

Suma odpustowa ku czci naszego patrona św. Mikołaja dziś o godz. 11.00 w klasztorze.

Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku, oprócz środy o godz. 18.00. W środy i soboty roraty dla dorosłych o godz. 9.00 Zapraszamy wszystkich z lampionami, szczególnie dzieci. Zachęcamy już do spowiedzi adwentowej – okazja przed każdą Mszą św.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii  w sobotę z udziałem księży z dekanatu. Bardzo proszę o korzystanie w godz porannych i od 15 wieczorem  będzie mniej spowiedników )

godz. 9.00 do 10.30

od 11.00 do 12.00

od 15.00 do 16.30

od 17.00 do 18.00..

(W poniedziałek spowiadamy w dekanacie w parafii w Giżycach a w piątek w Wielowsi). Biuro parafialne w sobotę jest nieczynne.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS a także poświęconych opłatków na stół wigilijny i Opiekuna – u ministrantów i w zakrystii.

Jutro swoje imieniny będzie obchodził ks. Aleksander nasz wikary polecajmy go Bożej opiece  składając życzenia  pamiętając w codziennych modlitwach w jego intencji Msza Sw. w jego int  wieczorem.

We wtorek  na krótkie spotkanie  po roratach  zapraszam panie zelatorki  z Koła Żywego różańca i panie z Zespołu charytatywnego.

Dekoracje świąteczne i tradycyjny żłobek ustawiamy  w kościele 19 grudnia po rannej mszy św. Proszę tez o świąteczny wystrój w klasztorze tradycyjnie młodzież i ks. Wikarego  jak to było w tradycji. Z racji nadchodzących świąt planujemy dodatkowe msze św, o godz 12. ( w zależności od spadku temp podamy później w którym kościele )

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Szczęść Boże na czas adwentowego oczekiwania.