Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty duszpasterskie

IV NIEDZIELA ADWENTU

Ostatni tydzień Rorat  zapraszamy z lampionami do piątku o godz. 18.00 z wyjątkiem środy – o godz. 9.00.

Z racji na spowiedzi adwentowe w dekanacie biuro parafialne w ciągu dnia jest nieczynne. W pilnych sprawach zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

Spowiedź adwentowa jeszcze w poniedziałek w Bukownicy, ewentualnie w czwartek Noc Konfesjonałów w  Kaliszu od 19.00-23.00 (w następujacych kościołach: katedra św. Mikołaja, bazylikaśw. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (oo. Jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), kościół Opatrzności Bożej (ul. Polna)).

W sobotę wigilia bożego narodzenia – o 21.00 msza z Uroczystości we Klasztorze (tylne wejście będzie zamknięte) o północy pasterka w kościele farnym.

W I Dzień świąt nie ma Mszy św. o godz. 7.30, i wieczorowej o  17.00, natomiast jest dodatkowo msza św. o g. 12.00.

II Dzień Świąt Msze św. tak jak w niedziele (+ g. 12.00 dodatkowo). – taca Przeznaczona na „KUL” i seminarium. W klasztorze od 15.00 śpiew kolęd i pastorałek prowadzony przez zespól dziecięco-młodzieżowy naszej parafii.

Odwiedziny Duszpasterskie zwane potocznie „Kolędą” odbędą się w tradycyjny sposób – z czego się bardzo cieszymy, że będziemy mogli dotrzeć do domów z bożym błogosławieństwem – rozpoczniemy w tym roku od 28 grudnia – kolędować będziemy w mieście od g. 14. Szczegółowy plan  w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Kwartalna zbiórka na potrzeby kościoła będzie wyjątkowo w II niedzielę – 8 stycznia.

Są ostatnie świece wigilijnych CARITAS a także opłatki na stół wigilijny. Jest już świąteczny numer Opiekuna ze śpiewnikiem z kolędami do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy na radosny czas oczekiwania i przeżywania Świąt Bożego Narodzenia Szczęść Boże!!!