Komunikaty duszpasterskie

Nowy Rok

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwana świętem „Trzech Króli”. Nie ma tego dnia postu. Porządek mszy św. niedzielny. Na wszystkich Mszach św. święcimy kadzidło, mirrę i kredę do opisania drzwi (C+M+B – łac. Christus mansionem benedicat – „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”), które można nabyć u ministrantów jako cegiełkę i wsparcie ich służby. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca – wyjątkowo ze względu na uroczystość i czas kolędowy nie będzie objazdu chorych. Nie będzie także oddzielnego spotkania/katechezy dla kandydatów do bierzmowania (niech ten czas wykorzystają na powtarzanie Małego Katechizmu 😊). Okazja do spowiedzi podczas każdej mszy św. i dodatkowo od godz. 16.00 – w tym czasie także adoracja zakończona nabożeństwem I piątkowym.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego rozpoczyna okres karnawału, który trwa  aż do środy popielcowej. W tym dniu także kwartalna zbiórka na potrzeby parafii (z IV kwartału 2022). Proszę o jej przeprowadzenie Panie i Panów z komitetu parafialnego. Polecamy nowy numer Opiekuna.

Odwiedziny Duszpasterskie  wg następującego planu:

2.01.2023 poniedziałek g. 14.00

1 ks. ul. Ostrzeszowska (od. p. Tomczaków) i ul. Staszica

2 ks. ul. Ostrzeszowska (od p. Fornalikowej, p. Joachimiak i Walczak do spotkania)

3.01.2023 wtorek g. 14.00

1 ks. ul. Ostrzeszowska strona przeciwległa/małe bloki do p. Sipużyńskich i Wargów

2 ks. nowy blok (przy Biedronce)

4.01.2023 środa g. 14.00

1 ks. ul. Janickiego od. p. Skowrońskich do p. Kłyszów

2 ks.  ul. Kościuszki, Kołłątaja od p. Kasprzaków do p. Paruszewskich

5.01.2023 czwartek g. 14.00

1 ks. ul. Janickiego od p. Jończyków, cd. Kościuszki  i Ledóchowskiego i Wyszyńskiego i P. Skargi

2 ks. cd Kościuszki –w stronę osiedla do spotkania

7.01.2023 sobota od godz. 13.00

1 ks. ul. 15sierpnia

2 ks. ul Klasztorna od klasztoru do p. Żaków

9.01.2023 Poniedziałek g. 14.00

1ks. ul. Szkolna od p. Krystyny Skowrońskiej i ul. Dąbrowskiej

2 ks. ul. od p. Stępniów i ul. Dąbrowskiej do spotkania

Prosimy o podwiezienie  na odległe odcinki  na probostwo 15 minut przed wyznaczoną godziną.

Dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2023 Roku