Komunikaty duszpasterskie

VII Niedziela Zwykła

Dziś w całej Polsce przed kościołami zbiórka do pusze na pomoc mieszkańcom Turcji i Syrii, którzy ucierpieli na skutek trzęsienia ziemi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i Paniom z zespołu charytatywnego.

Dziś także rozpoczynamy w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne przed Wielkim  Postem.  Wystawienie po mszy św. o godz. 11.00 i adoracja do mszy wieczornej.

W poniedziałek i wtorek całodzienna Adoracja i dodatkowe msze św. o godz. 11.00. Proponowany program wywieszony jest w gablotach.

W poniedziałek po adoracji dzieci przygotowujące się do I komunii św. zapraszamy do salki przy klasztorze – będzie można zamówić tam szatki komunijne.

W tym tygodniu Środą Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu –  msze św. o godz. 9.00,  11.00,  16.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Obowiązuje post (3 posiłki w tym jeden do syta ortaz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

24  lutego  na ekrany naszych kin wchodzi film pt Opiekun nawiązujący do Opiekuna Pana Jezusa z Kaliskiego Sanktuarium film będzie prezentowany w kinie Helios w Kaliszu ( galeria Amber ) cena bilety 22 zł czas projekcji 90 minut. Zachęcamy do jego obejrzenia

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g.16.00 Gorzkie Żale i po nich po nich msza ok 16.45., w każdy piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa

Koperty na daninę diecezjalną wystawione są przy wyjściu z Kościoła to tradycyjna składka na potrzeby Diecezji wyznaczona od każdego parafianina. Dziękuję za zrozumienie i ofiarowaną pomoc.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Szczęść Boże !!!