Komunikaty duszpasterskie

     Niedziela Palmowa   

            Kościół przez liturgię Niedzieli Palmowej wchodzi w uroczysty obchód świąt Paschalnych. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w raz z nim przeżywanie największych tajemnic naszej wiary.

Dziś  tradycyjna zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel i Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.

         Dzisiaj Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta – rozpoczniemy o godz.20.00 przy krzyżu obok kościoła farnego. W razie złej pogody Droga Krzyżowa w kościele. Zapraszamy na ostatnie już Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.16.00. Proszę o pomoc Panów Szafarzy w rozdawaniu komunii św w czasie świąt.

         W Wielki Wtorek objazd chorych od godz. 8.00 – chorych zgłaszamy do zakrystii lub telefonicznie do wielkiego poniedziałku

         W Wielką Środę możliwość spowiedzi w Kaliszu od godz. 20 do godz. 23
(NOC KONFESJONAŁÓW)

Zbiórki ministrantów będą w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, zawsze o godz. 10.00 w kościele Farnym. Obecność obowiązkowa.

Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy już bezpośrednie przeżywanie Świąt Paschalnych. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. O godz. 18.00 uroczysta liturgia Męki Pańskiej. Przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i nawiedzenie do godz. 22.00. Adoracja krzyża dla wszystkich po zakończonej liturgii. W tym dniu ofiary z adoracji krzyża przeznaczamy na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Przypominamy, że obowiązuje post ścisły (3 posiłki – 1 do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, To również pierwszy piątek miesiąca przyjmujemy Komunię św. wynagradzającą Jezusowemu Sercu – spowiedź odprawiamy wcześniej.   

W Wielką Sobotę adoracja od g.8.00. Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół: Mieszkańcy wiosek od godz.:9.30 – Książenice, Grabów Pust. i Grobów Wójt. Biernacice, Zamość, Kania i Raduchów. W Kościele parafialnym  o godz. 15.00, 15.30, 16.00 i 16.30.

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy od Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 18.00 – Jest to najważniejsza i najbardziej uroczysta Liturgia w ciągu roku. Przynosimy ze sobą świece. W tym dniu Nawiedzenie do 23.00.  O 21.00 śpiew Pieśni „Witaj Matko Uwielbiona” – jak będą śpiewający.

Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Zapraszamy całą asystę, panie i panów do niesienia feretronów, baldachimu i chorągwi… Dodatkowa Masza św. od godz. 12.00, nie ma Mszy świętej wieczorowej.

W drugi dzień świąt porządek mszy św.  jak w niedzielę.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia
Triduum Paschalnego.