Komunikaty duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomagają Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku, oprócz środy i soboty o godz. 18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00. Zachęcamy już do spowiedzi adwentowej – okazja przed każdą Mszą św.

Za tydzień we   wtorek 12 grudnia w środę 13 grudnia  spotkania z dziećmi – kandydatami do I Komunii św. i ich rodzicami w  budynku Szkoły  godz. 15.00: Trójki klasowe zapraszamy w piątek na godz. 16.00 też spotkanie  w szkole

6 grudnia we  środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja głównego patrona naszej parafii. Suma odpustowa będzie w niedzielę 11 grudnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym -tytuł Kościoła.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – łączymy się duchowo z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. 15 grudnia w piątek od godz. 8 00 objazd chorych  prosimy ich zgłaszać do biura lub do zakrystii

W piątek przypada Uroczystość Niep Poczęcia NMP poświęcenie medalików dla dzieci I komunijnych na mszy  sw. o godz 16.00 będzie to  msza św. w int  róży dziecięcej a o 18.00 po mszy zapraszamy kandydatów do sakr Bierzmowania  na co miesięczne spotkanie formacyjne.

W sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów w klasztorze.

Spowiedź Adwentowa  23 XII przed 4 niedz  Adwentu od godz 9 00 do 17.00  szczegółowy plan podamy za tydzień.

Za tydzień w II niedzielę Adwentu tradycyjna zbiórka do puszek na pomoc Polakom na Wschodzie. Proszę tę zbiórkę żeby przeprowadziły panie z Żywego Różańca.

Polecamy świece na stół wigilijny CARITAS w cenie 12 zł i poświęcone opłatki wigilijne

Wszystkim na cały okres Adwentu – Szczęść Boże !!!