Komunikaty duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiaj zapowiadana zbiórka na potrzeby kościoła z racji kończącego się IV-ego kwartału. Dziękuję wszystkim z a dar serca a Panią i Panom z Komitetu za przeprowadzenie tej zbiórki.

W pierwszy piątek miesiąca od godziny 8.00 objazd chorych, od 15.00 spowiedź, o 16.00 Msza św., po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu,
o 18 wieczorna Msza święta.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Ofiary z tacy jak co roku przeznaczone są na Misje Święte. Porządek mszy św. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00, po niej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP z racji pierwszej soboty. Na wszystkich Mszach św. święcimy kadzidło, mirrę i kredę do opisania drzwi (C+M+B – łac. Christus mansionem benedicat – „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”), które można nabyć u ministrantów jako cegiełkę i wsparcie ich służby.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego rozpoczyna okres karnawału, który trwa  aż do środy popielcowej.

Polecamy nowy numer Opiekuna.

Odwiedziny Duszpasterskie w tym tygodniu  wg następującego planu:

2.01.2024 wtorek g. 14.00

1 ks. Książenice – od P. Kanteckich

2 ks. Książenice – od P. Adama Szmaja – pola do spotkania

3.01.2024 środa g. 14.00

1 ks. Książenice – od Józefa Warszawskiego do spotkania

2 ks. Książenice – od P Grzegorza Dostatniego do spotkania

4.01.2023 czwartek g. 14.00

1 ks. Książenice – od Pana Mariusza Bochna

2 ks. Książenice – od Państwa Dziubińskich do spotkania

6.01.2024 od godz. 12.30 kolęda w domu Sióstr

Prosimy o podwiezienie  na odległe odcinki  na probostwo 15 minut przed wyznaczoną godziną. Kolędę na wioskach koordynują sołtysi poszczególnych wiosek. Bardzo proszę ich o krótkie spotkanie do biura parafialnego szczególnie Zamościa, Grabów Wójt i grabów Pustkowia.

Dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa wszystkim parafianom i gościom