KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Dziś zapowiadana zbiórka ofiar do puszek na zakony klauzurowe. Dziękuję panią z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki jak co roku wszystkim za dar serca na ten cel.

W tym tygodniu 11. 02 przypada światowy dzień chorego spotkanie ks Bpa z chorymi na mszy sw. w Szczypiornie par Podwyższenia krzyża św. wspólna eucharystia o godz 11 30. My ten dzień obchodzimy w sobotę w oktawie Urocz Bożego Ciała. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.

24 lutego w budynku WSD w Kaliszu odbędzie się szkolenie dla zelatorek Żywego Różańca i osób odpowiedzialnych za tą grupę Początek o godz 10. Zapisy do 15 lutego koszt 30 zł Proszę panie z naszej wspólnoty o udział koszty szkolenia pokrywa parafia zgłoszenia należy kierować do ks Bogumiła Kempy Opiekuna diecezjalnego. Można też telefonicznie  ( na numer 609226297).

W najbliższy czwartek od godz 16  na salce w Klasztorze możliwość zamówienia szatki I Komunijnej zapraszamy wszystkich chętnych.

Zostały wywiezione śmieci z naszego cmentarza za 30 ton zapłaciłem 20 tys zł. Bardzo proszę ażeby  to co można zutylizować zabierać ze sobą szczególnie stare wieńce czy wiązanki, pozwoli to trochę w zmniejszeniu kosztów. Dziś na cmentarzach cały rok jest Wszystkich Świętych tylko to łączy się z kosztami. Proszę przy okazji zastanowić się nad rodzinną mogiłą czy miejsce jest opłacone  Prolongata ważna jest od chwili pochówku 20 lat.