KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Trwa Oktawa Bożego Ciała.  Po każdej Mszy św. wieczorowej procesja wokół kościoła. Pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować za przygotowane ołtarze, za wszelką pomoc i wspólne wyznanie naszej wiary.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja tak jak w Uroczystość Bożego Ciała do 4 ołtarzy na Plac Powstańców.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców naszych wiosek, tak jak to było zapowiedziane.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Objazd chorych od godziny 8.00 – których zgłaszamy jak zawsze, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.00.

Po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji eucharystycznej do Kościoła Klasztornego – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po mszach św. wieczornych. 8 czerwca  w Kotłownie od godz. 10 00 dzień skupienia Kół Żywego Różańca  dla naszego dekanatu Bardzo proszę ażeby delegacja chociażby 4 osobowa wzięła w tym udział, P Zdzisiu Rybka służy pomocą w podwiezieniu Przewidziany jest posiłek.

Z dniem 1 sierpnia odchodzi z naszej parafii ks. wikariusz Sebastian Baran i dekretem księdza Biskupa obejmuje samodzielną placówkę w parafii Kuchary w dekanacie gołuchowskim. Gratulujemy ks. Sebastianowi i życzymy owocnej pracy na samodzielnej placówce.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask płynących z Najświętszego Serca Jezusowego.