KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Naj Sercu Pana Jezusa. Po każdej  mszy św. odmawiamy Litanię do Najś Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu kończy się rok szkoły i katechetyczny msze św. na zakończenie roku w wtorek o godz 15 30 dla przedszkolaków i w czwartek dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Grabowie i Zamościu kl V-VIII o godz 8 15  i kl I- IV o godz 9 30  w klasztorze. Ogłoszony został nabór do szkoły organistowskiej  chętnych proszę o osobisty kontakt.

Za 2 tygodnie 30 czerwca  parafialna zbiórka na koniec kwartału na potrzeby naszych kościołów Proszę o jej przeprowadzenie jak zawsze panie i panów z komitetu paraf  Dziękuję wszystkim za zrozumienie.

Odpust par ku czci matki Bożej szkaplerznej w tym roku 21 lipca  poprzedzi go jak zwykle msza sw. na cmentarzu o godz 19.00 w sobote 20 lipca Kościół przygotowują w tym roku mieszkańcy Książenic grupa pierwsza Bardzo proszę po raz kolejny o pomoc przy naszych Kościołach chodzi o funkcję kościelnego. Jak tak będzie trwało dalej to kościół klasztorny wyłączymy z kultu niedzielnego po za pogrzebami i odpustem. Są tez skargi na porządek w toalecie przy farze pourywane klamki i straszny bałagan w sanitariatach nikt tego nie chce sprzątać. Toaleta będzie zamykana.  Dziwię się za brak poszanowania tego co ma służyć wszystkim. Nie wszystko wkładamy do toalet bo się zapychają. Dziękuję p Tomaszowi Szmaj z Kani za wycięcie łąki przy cmentarzu i za stodołą.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask płynących z Najświętszego Serca Jezusowego.