KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomogą msze św. roratnie od poniedziałku do piątku oprócz środy i soboty o godz. 18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00.

Dzieci prosimy o przygotowanie tradycyjnych lampionów oraz o udział w małej procesji od bocznego ołtarza. W imieniu pań naszego parafialnego Zespołu charytatywnego i własnym serdeczne podziękowania za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na świąteczne upominki dla dzieci z rodzin ubogich i samotnych Bóg Zapłać!

W czwartek modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio zaczynamy mszą św. o godz. 18.

W piątek 8 grudna przypada doroczna Uroczostość Niepokalanego Poczęcia NMP msza św. o godz 11.00 w klasztorze po niej wystawienie Najśw. Sakr i adoracja w godzinie łaski do godz 13. Modlitwa o nawrócenie grzeszników. Wieczorem spowiedź dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania i Msza św. roratnia z ich udziałem i poświęcenie medalików Matki Bożej dzieciom pierwszokomunijnym. Za tydzień w drugą niedziele adwentu 10 grudnia, o godz 12.00 uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja patrona parafii

W przyszłą niedzielę przypada tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na pomoc naszym rodakom na wschodzie ( Białoruś i Ukraina). Proszę niech tym razem przeprowadzą tę zbiórkę Panie z Żywego Różańca.

Spowiedź adwentowa  z racji na krótki czas adwentu 16 grudnia od 9 do 10. 30 i od 15 do 16.30 oraz od 17 do 18. Msze św. dodatkowe o godz. 11 i 16 zamawiane na 23 grudnia będą odprawione w tym dniu to jest 16 grudnia.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w biurze parafialnym. Pojawił się nowy numer naszego Opiekuna. Opłatki na wigilijny stół poświęcone nabywamy u pana kościelnego Hieronima Bednarza w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom na cały okres Adwentu  Szczęść Boże !!