KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015 r.

1.) Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomogą msze św. roratnie od poniedziałku do piątku oprócz środy o godz.18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00.

2.)Dzieci prosimy o przygotowanie tradycyjnych lampionów oraz o udział w małej procesji od bocznego ołtarza.

3.)W imieniu pań naszego parafialnego Zespołu charytatywnego i własnym serdeczne podziękowania za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na świąteczne upominki dla dzieci z rodzin ubogich i samotnych Bóg Zapłać!

4.)W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek objazd chorych od godz. 8.00, których zgłaszamy w zakrystii, telefonicznie i biurze parafialnym. Spowiedź dzieci i młodzieży w piątek od godz. 15.00. W tym dniu roraty o godz. 18.00.

5.)W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. tradycyjna adoracja wynagradzająca Niep. Sercu NMP.

6.)Za tydzień w drugą niedziele adwentu 6 grudnia, wypada wspomnienie św. Mikołaja – patrona naszej parafii suma odpustowa o godz. 12.00.

7.)W przyszłą niedzielę tradycyjne zbiórka ofiar do puszek na pomoc naszym rodakom na wschodzie. ( Białoruś i Ukraina). Proszę niech tym razem przeprowadzą tę zbiórkę Panie z Żywego Różańca.

8.)W sobotę 5 grudnia o godz. 11.00 zbiórka ministrantów i kandydatów w kościele poklasztornym.

9.)Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w biurze parafialnym. Pojawił się nowy numer Przewodnika, są jeszcze Opiekuny. Opłatki nabywamy u pana kościelnego Hieronima Bednarza w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki. Szczęść Boże !