KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomogą msze św. roratnie od poniedziałku do piątku oprócz środy i soboty o godz. 18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00. Dzieci prosimy o przygotowanie tradycyjnych lampionów oraz o udział w małej procesji od bocznego ołtarza.

W imieniu Zespołu charytatywnego i własnym serdeczne podziękowania za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na świąteczne upominki dla ubogich i samotnych.  Bóg Zapłać!

W sobotę 8 grudna przypada doroczna Uroczostość Niepokalanego Poczęcia NMP msza św. o godz 11.00 w klasztorze po niej wystawienie Najśw. Sakr i adoracja w godzinie łaski do godz 13. Modlitwa o nawrócenie grzeszników. Na mszy  św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików Matki Bożej dzieciom przygotowującym się do I komunii św. Po mszy św. wieczorowej krótkie spotkanie z wszystkimi zainteresowanymi pielgrzymką do Lourdes i innych sanktuariów w czerwcu. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 z posługą sakramentalną, od 15.00 spowiedź I – piątkowa dzieci. Wieczorem spowiedź dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania i Msza św. roratnia z ich udziałem.

Za tydzień w drugą niedziele adwentu 9 grudnia, o godz 12.00 uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja patrona parafii W przyszłą niedzielę przypada tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na pomoc naszym rodakom na wschodzie ( Białoruś i Ukraina). Proszę niech tym razem przeprowadzą tę zbiórkę Panie z Żywego Różańca.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w biurze parafialnym. Pojawił się nowy numer naszego Opiekuna. Opłatki na wigilijny stół poświęcone nabywamy u pana kościelnego Hieronima Bednarza w zakrystii.

Wszystkim na cały okres Adwentu  Szczęść Boże !!!