Komunikaty duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomogą Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku, oprócz środy i soboty o godz. 18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00. Msze święte roratnie wieczorowe będą transmitowane przez Internet. Przypominamy o limicie 40 osób w odstępach 2 m.

W niedzielę 6 grudnia przypada wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja głównego patrona naszej parafii. Ze względu na obostrzenia uczcimy go na Mszy św. o godz. 9.30. Przypominamy o Mszy św. o godz. 12.00 – będzie sprawowana do odwołania na czas pandemii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. Ks. Biskup zaprasza nas do bezpośredniego udziału jako dekanat. Msza św. o godz. 18.00. I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 z posługą sakramentalną, od 15.00 spowiedź I – piątkowa dzieci. Z racji I piątku Msza św. roratnia o 16.00. Wieczorem o 17.30 spowiedź i Msza św. I sobota miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej – odmówimy różaniec.

Za tydzień w II niedzielę Adwentu tradycyjna zbiórka do puszek na pomoc Polakom na Wschodzie. Proszę tę zbiórkę żeby przeprowadziły panie z Żywego Różańca.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w zakrystii. Opłatki na wigilijny stół poświęcone nabywamy w zakrystii.

Wszystkim na cały okres Adwentu – Szczęść Boże !!!