KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, to czas przemiany i nawrócenia dla każdego z nas. Podejmijmy wewnętrzny wysiłek wyprostowania ścieżek swojego życia. Rekolekcje Wielkopostne tradycyjnie w IV Niedzielę Wielkiego Postu. W II Niedziela Wielkiego Postu zbiórka do puszek na misję św. Proszę o jej przeprowadzenie Panie z zespołu charytatywnego.

zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 dla wszystkich. w niedzielę o godz. 15.00 parafialna droga krzyżowa, a po niej o godz. 16.00 gorzkie żale. msza św. wieczorowa w niedzielę bez kazania po gorzkich żalach. 

Dziękujemy wszystkim za udział w 40 godzinnym nabożeństwie, wspólną i osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

W środę wypada dzień kobiet, wszystkim paniom życzymy dużo zdrowia i Bożej pomocy na każdą godzinę życia ofiarując im swoją modlitwę. W czwartek zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na modlitwę za przyczyną św. Ojca Pio – będziemy polecali chorych i cierpiących na duszy i ciele. W drugi piątek miesiąca modlitwy formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież zapraszamy na drogę krzyżowa i wspólną Eucharystię

Ofiary z tytułu daniny składamy na tacę, tak jak w latach ubiegłych. Pod krzyżem na zewnątrz świątyni pojawiła się nowa figura Matki Bożej Bolesnej rzeźbiona w kamieniu. Wszystkim ofiarodawcom tego dzieła – bardzo serdecznie dziękuję. Poświecimy ją w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego gdzie będziemy obchodzić 25 rocznicę ustanowienia Diecezji Kaliskiej. Pojawił się nowy numer: Przewodnika i pozostało jeszcze kila numerów Opiekuna – zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom, gościom, dzieciom i młodzieży, Szczęść Boże na czas trwającego okresu Wielkiego Postu. !!!