KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2015 r.

1.) Dziś w drugą niedzielę Kościół katolicki jak co roku modli się za wszystkich rodaków zamieszkujących na wschodzie. Dziękujemy za zrozumienie i przeprowadzoną zbiórkę na ten cel.

2.)Mamy jeszcze ostatnie świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można je nabywać przed świątyniami lub w zakrystii w cenie 6 zł.

3.) Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie tradycyjnie w sobotę 19 grudnia przed 4 niedzielą adwentu, już teraz prosimy o odpowiednie zagospodarowanie czasu.

4.) Za tydzień w sobotę spowiedź w parafii Kraszewice. Biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne bardzo proszę sprawy konieczne załatwiać w najbliższym tygodniu, a w razie konieczności po Mszach św. wieczorowych.

5.)W tym tygodniu w środę i czwartek spotkania z dziećmi Komunijnymi i rodzicami, w szkole Podstawowej od godz. 15.00, w środę klasy 3 B, C i Zamość, w czwartek klasa 3 A, następnie w czwartek spotkanie z trójkami klasowymi o godz. 16.30, w tych dniach biuro parafialne będzie czynne po wieczornej Mszy św.

6.)Msze św. roratnie przez cały tydzień o 18.00 z wyjątkiem środy i soboty, w tych dniach roraty na Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

7.)We wtorek Uroczystość Niep. Poczęcia NMP i rozpoczęcie roku Miłosierdzia Bożego w klasztorze suma odpustowa o godz. 11.00 za parafian i zm. O Franciszkanów długoletnich kustoszy tego miejsca, na Mszy św. wieczorowej poświęcenie medalików Matki Bożej.

8.)Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu tradycyjnego żłóbka panów: Hieronima Bednarza, Zdzisława Szmaja i Mariana Stępniewicza.

9.)W drugi piątek miesiąca modlitwy formacyjne dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.30 sakrament pokuty i pojednania dla młodzieży, następnie Msza św. roratnia.

10.)W niedzielę wypada kolejny dzień fatimski, pragniemy zaprosić na różaniec Fatimski po Mszy św. wieczorowej.

11.)W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Ojca Pio po Mszy św. roratniej.

12.) 13 grudnia w niedzielę jasełka w Zamościu o godz. 16.00 na Sali. Zapraszamy.

13.)Pojawiły się nowe numery naszych czasopism Opiekuna, Przewodnika Katolickiego i Promyczka Dobra. Zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas adwentowego oczekiwania !!!