KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj swoją ofiarą do puszek wspomagamy Kościół na wschodzie. Dziękuję paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki jak co roku. Przypominamy o mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18..00, a środy i soboty o godz. 9.00.

Za tydzień 17 XII o godz. 15.30 Jasełka wystawiane przez dzieci ze szkoły podstawowej w Zamościu – wstęp wolny- zapraszamy sala wiejska w Zamościu.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 16 grudnia przed 3 niedzielą adwentu, już teraz prosimy o odpowiednie zagospodarowanie czasu. Rano od 9.00 do 10.30, od 11.00 do 12.00. Popołudniu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy wybierać godziny do południowe i popołudniowe. Przed msza św. wieczorowa będzie mniej spowiedników. Od środy rozpoczynamy spowiedź adwentową w dekanacie. Bardzo proszę o korzystanie z sakramentu pokuty w tym czasie gdyż w ostatnim tygodniu przed świętami będziemy pomagać w spowiedzi w Giżycach i Kraszewicach oraz odwiedzimy chorych których proszę już zgłaszać.

W piątek od godz 21 do 24 w Marszałkach ( stara plebania) dyżur spowiedniczy będzie on dla pracujących popołudniu w piątki 15 i 22 Grudnia.

W środę wypada kolejny dzień fatimski, pragniemy zaprosić na różaniec Fatimski po Mszy św. wieczorowej.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu tradycyjnego żłóbka panów:   Hieronima Bednarza, Zdzisława Szmaja i Mariana Stępniewicza. W klasztorze ks. wikariusza i młodzież tak jak co roku. Zakończyliśmy już sprzedaż świec adwentowych. Kto chciałby jeszcze nabyć taką świecę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Wizytę duszpasterska kolędę w tym roku na wioskach rozpoczniemy od 28 grudnia. Tradycyjnie od Książenic. Program podamy w II święto Bożego Narodzenia. Dziękuje wszystkim paniom z zespołu charytatywnego za przygotowanie upominków świątecznych dla osób samotnych i dzieci oraz wszystkim darczyńcom mającym udział w tej akcji.

Zbiórka na malowanie Kościoła III część odbędzie się 31 grudnia w ostatnia niedzielę kończącego się IV kwartału. Proszę o jej przeprowadzenie panie i panów z komitetu parafialnego.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas adwentowego oczekiwania !!!