KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP

Dziś w drugą niedzielę adwentu Kościół katolicki jak co roku modli się za wszystkich rodaków zamieszkujących na wschodzie i swoją ofiarą do puszek wspomagamy Kościół na wschodzie. Dziękuję paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki jak co roku. Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy  św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików Matki Bożej dzieciom przygotowującym się do I komunii św.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 21 grudnia przed 4 niedzielą adwentu, już teraz prosimy o odpowiednie zagospodarowanie czasu. Rano od 9.00 do 10.30, od 11.00 do 12.00. Popołudniu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy wybierać godziny do południowe i popołudniowe. Przed msza św. wieczorowa będzie mniej spowiedników. Od soboty rozpoczynamy spowiedź adwentową w dekanacie. Bardzo proszę o korzystanie z sakramentu pokuty w tym czasie gdyż w ostatnim tygodniu przed świętami nie będzie takiej możliwości.

W piątek wypada kolejny dzień fatimski, pragniemy zaprosić na różaniec Fatimski po Mszy św. wieczorowej połączony z modlitwą za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w biurze parafialnym. Opłatki na wigilijny stół poświęcone nabywamy u pana kościelnego Hieronima Bednarza w zakrystii.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu tradycyjnego żłóbka panów:   Hieronima Bednarza, Zdzisława Szmaja i Mariana Stępniewicza. W klasztorze ks. wikariusza i młodzież tak jak co roku. Dziękuje wszystkim paniom z zespołu charytatywnego za przygotowanie upominków świątecznych dla osób samotnych i dzieci oraz wszystkim darczyńcom mającym udział w tej akcji.

Zbiórka kwartalna na potrzeby Kościoła IV kwartał –  odbędzie się 22 grudnia w IV niedzielę adwentu. Proszę o jej przeprowadzenie panie i panów z komitetu parafialnego.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas adwentowego oczekiwania !!!