KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU

w naszej parafii niedziela prymicyjna. Wczoraj otrzymał świecenia kapłańskie diakon Damian Janicki, syn tej parafii. Dziś tj. w niedziele 4 grudnia o godz. 12.00 Ks. Neoprezbiter  Damian Janicki odprawi pierwszą msze św. Polecajmy go Panu Bogu i Matce Bożej upraszając wiele łask.

Za tydzień w 3 niedzielę adwentu swoją ofiara do puszek wspomagamy Kościół na wschodzie. Proszę żeby zbiórkę przeprowadziły panie z Żywego Różańca.

W poniedziałek spotkanie z dziećmi pierwszo – komunijnymi i ich rodzicami w szkolę podstawowej o godz. 15.00 klasy 3a, b i Zamość. We wtorek 6 grudnia klasy 3c,d. W środę o godz. 15.00 spotkanie z trójkami klasowymi klas 3 – komunijnych.

W niedzielę 11 grudnia po mszy św. godz. 12.00 krótkie spotkanie z rodzicami klas drugich. Również w tym dniu o godz. 15.30 Jasełka wystawiane przez dzieci ze szkoły podstawowej w Zamościu – wstęp wolny- zapraszamy.

Mamy jeszcze ostatnie świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można je nabywać przed świątyniami lub w zakrystii  w cenie 6 zł.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie tradycyjnie w sobotę 17 grudnia przed 4 niedzielą adwentu, już teraz prosimy o odpowiednie zagospodarowanie czasu. Za tydzień w sobotę spowiedź w parafii Kraszewice. Biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne bardzo proszę sprawy konieczne załatwiać w najbliższym tygodniu, a w razie konieczności po Mszach św. wieczorowych.

W czwartek Uroczystość Niep. Poczęcia NMP na Mszy św. wieczorowej poświęcenie medalików Matki Bożej dzieciom pierwszokomunijnym their explanation.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu tradycyjnego żłóbka panów;   Hieronima Bednarza, Zdzisława Szmaja i Mariana Stępniewicza. W klasztorze ks. wikariusza i młodzież tak jak co roku.

W drugi piątek miesiąca modlitwy formacyjne dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.30 sakrament pokuty i pojednania dla młodzieży, następnie Msza św. roratnia. Kwartalna zbiórka na malowanie Kościoła wyjątkowo z racji na święta 8 stycznia 2017 r.

Pojawiły się nowe numery naszych czasopism Opiekuna, Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas adwentowego oczekiwania !!!